Herkes Nereye Kayboldu kitabımızın hikayesini yazarı Meltem Horozoğlu anlatıyor

Herkes Nereye Kayboldu kitabımızın hikayesini yazarı Meltem Horozoğlu anlatıyor

Herkes Nereye kayboldu?
Literatürde 3-6 yaş olarak geçse de anne karnından itibaren okuyabileceğiniz şahane bir hikaye kitabı; Herkes Nereye Kayboldu.

Sımsıcak bir kış hikayesi aslında… Yılbaşını kutlamayı hayal eden yavru bir  kara kaplumbağasının arkadaşlarını ararken uykusuzluğa verdiği çabanın öyküsü. Hem öğretici hem de minikleri meraklandıran bir anlatıma sahip. Yazım türü olarak aslında genç yaşlarımdan itibaren hep 10 yaş üstü hikayeler kurgular ve yazar oldum ancak 3 yaşındaki kızım Su, bu hikayede çıkış noktam oldu. Onun gibi meraklı kalpleri aynı heyecanla hikaye içinde tutabilmek çok keyifli bir deneyimdi. Hayvanların yaşamına ortak olmak isteyen tüm minik kalpler için şimdi Pembe Fil’de!


    

Yazın hayatıma lise yıllarımda katıldığım kompozisyon yarışmalarıyla başladım. Okur olarak devam eden yıllarım ‘yazar’ olmak ümidiyle tutuşurken sevgili Özen hanımın atölyesi karşıma çıktı. Kısa bir süre sonra başarılı bir kadın girişimci olarak kendi yayınevini yani Pembe Fil’i kurdu. ‘Hadi yapalım bu işi’ demesiyle hayaller ve ‘ilk’ler bir oldu. Ev Ödevim Tori benim ve yayınevinin ilk baskılarından oldu. Sonrasında değerli minikler için ‘Herkes Nereye Kayboldu’ geldi. Basımı, çizimleri ve hikayesiyle bizlerden ve miniklerden tam not alan Herkes Nereye Kayboldu hikaye kitabına www.pembefilyayinevi.com’ dan  ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Meltem Horozoğlu

.